Roomservice en Chicks lovend ontvangen

16.06 - 2026
Zowel Roomservice als Chicks in Dialogue zijn door pers en publiek laaiend ontvangen. Beide voorstellingen kregen vier sterren in De Volkskrant en werden getipt als het beste nieuwe theater.
De pers over Roomservice:

★★★★
De Volkskrant:
“De kracht van Roomservice: het respectvol samenbrengen van werelden. Het maakt voelbaar hoezeer buurtbewoners behoefte hebben aan een plek waar spanningen mogen bestaan, zonder dat ze uit de hand lopen.”

“Laat het maar aan Firma Mes over om een zinnige, relevante voorstelling te maken over zo’n netelige kwestie.”

“Dat zichtbare zoeken is misschien wat van ons allemaal nodig is; als het versmelten van verschillende horizonnen niet lukt, kunnen we in ieder geval ruimte maken voor een ander perspectief.”

Theaterkrant:
“Met scherpe observaties, bomvol typetjes en veel oog voor nuance in de tekst is Roomservice een indringend portret geworden van een samenleving onder spanning.”

“Regisseur Thomas Schoots smeedt een hilarische, vaak ook pijnlijke montage van een samenleving die niet meer weet hoe ze met zichzelf en anderen in gesprek moet gaan.”

“Het decor van Han Ruiz Buhrs en mooie geluidsontwerp van M. Alberto versterken voortdurend.”

De pers over Chicks in Dialogue:

★★★★
De Volkskrant:
"Lindertje Mans transformeert in Chicks in Dialogue kippengeluiden tot een prachtig kakellied"

"Lindertje Mans overtuigt je er in haar zeldzame voorstelling moeiteloos van hoe bijzonder kippen zijn."

"Je gaat naar binnen als mens en komt naar buiten deels als kip"

"een zeldzame voorstelling waarin je nieuwe inzichten opdoet over een onbekende wereld: die van kippengekakel"

"Aan het eind transformeert Mans deze geluiden tot een gevoelig, prachtig kakellied dat het kip-zijn omvat."

Meer pers over Roomservice:

Den Haag Centraal:
“Een indrukwekkende voorstelling over een groot maatschappelijk thema die niet zozeer antwoorden geeft, maar vragen stelt én luistert. En daar is moed voor nodig.”

“Geen opgeheven vingertje richting boze buurtbewoners. Evenmin wordt meegegaan in angstretoriek. De voorstelling probeert iets wat veel moeilijker is: werkelijk luisteren.”

“De teksten van Jannemieke Caspers schakelen moeiteloos tussen het politieke en het persoonlijke. Soms openen ze een filosofisch vergezicht, dan weer zoomen ze in op een klein menselijk detail dat ineens alles begrijpelijk maakt.” 

Roomservice is een uitnodiging tot heling.”

Publieksreactie op Instagram:
Roomservice is iets anders dan op je wenken bediend worden. Het is een inkijkje in de samenleving en in alle hoeken en gaten van je eigen opvattingen over hoe we opvang van mensen in nood regelen. Diepe buiging voor Firma Mes.”

foto's Joris-Jan Bos en Bart Grietens

Updates

Onze nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze maandelijkse nieuwsbrief.

.